Instalacje kotłowe

Kotły centralnego ogrzewania

Kotły podajnikowe 5 KLASA ECODESIGN

Nasze piece do instalacji C.O., w tym na ekogroszek albo na pellet, posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość. Kocioł 5 klasy typu EcoDesign to nowoczesna maszyna, która nie tylko dostarcza wymaganej ilości ciepła, ale także pomaga dbać o środowisko naturalne. Wybierając nasz produkt, decydują się Państwo na uzupełnienie domowej instalacji centralnego ogrzewania o wydajne, oszczędne i profesjonalne rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami!

Montaż Kotłów Centralnego Ogrzewania

Montaż kotłów na ekogroszek i pellet KLASA ECODESIGN

Oferujemy montaż zakupionych w naszym sklepie pieców i kotłów przez sprawdzone ekipy instalacyjne. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w branży. Nasi instalatorzy to gwarancja bezpieczeństwa i niezawodności. Od lat pomagają naszym klientom zamontować kotły i piece zgodnie z zaleceniami producenta. Najwyższej jakości usługi w Twojej okolicy.

Usługa montażu dostępna jest na terenie całego kraju

Skontaktuj się z nami!
  • Jakie są zalety kotła 5 klasy?

    Kotły CO tej klasy emitują znacznie mniej zanieczyszczeń, oraz odznaczają się wyższą sprawnością cieplną i łatwością w obsłudze. Wg badań, przeprowadzonych przez specjalistyczne laboratoria kocioł klasy 5 emituje niemalże trzykrotnie mniej szkodliwych pyłów niż kotły najsłabszej obecnie klasy 3. Przewaga i ich wartość jest więc ogromna. Ponadto kotły używane do tej pory nazywane „kopciuchami” zaliczane są nawet do najniższej stosowanej w ciepłownictwie klasy 1. Większość z nich to wręcz nawet kotły pozaklasowe.

  • Ekologia i ekonomia?

    Kotły 5 klasy, jeśli chodzi o materiał opałowy będziemy mogli spalić tylko ekogroszek lub pellet (biomasę), co znów podwyższa koszty eksploatacji. Ze względu na wymagania jakościowe ujęte w normach nie posiada on bowiem rusztu dodatkowego, na który moglibyśmy wrzucić wszystko co można spalić. To są zasadnicze różnice wpływające na ekonomię użytkowania kotłów klasy 3 i klasy 5

  • Wygoda codziennym użytkowaniu

    Kolejną z zalet nowoczesnych kotłów CO klasy 5 to nieoceniony komfort ich użytkowania. Kocioł starego typu wymagał codziennych wycieczek do kotłowni i regularnego dorzucania paliwa. Co innego kocioł klasy piątej. Jedyne co nas ogranicza to rozmiar zasobnika na paliwo stałe. Im większy tym rzadziej odwiedzamy nasz kocioł. Ponadto, prawidłowo dobrany kocioł na ekogroszek rozpalamy na początku sezonu, a wygaszamy całkowicie na wiosnę. Kocioł na pellet natomiast w razie potrzeby bardzo często potrafi rozpalić się i wygasić samoczynnie. Wdając się w szczegóły dodajmy, że regulacją temperatury wody kotłowej zajmuje się za nas wysokiej jakości sterownik, który zrobi to z dużo większą precyzją, niż my. Optymalizuje on proces spalania i zapewnia niskie wartości emisji do środowiska.

Przykładowe realizacje instalacji kotłowniczych

Zainteresowany współpracą i wyceną?

Nie czekaj, skontaktuj się z nami!